Filmy nominowane 2022

Sali

Xiaolin Wen

Chiny

Sali, siedmioletni chłopiec, marzy o telefonie, na którym mógłby grać w gry. Próbował wszystkiego, by go zdobyć, ale mu się nie udało. Podjął więc odważną decyzję i zaplanował potajemnie sprzedać jagnię. Przypadkowo dowiaduje się, że jego ojciec zamierzał sprzedać jagnię pod koniec roku, aby wyleczyć chorobę matki. Co zrobi Sali?

Sweetie Pie

Alexandra Naoum

Francja

Laura zmaga się ze swoim gniewem podczas pobytu w areszcie. Na jednodniowym zwolnieniu warunkowym zostaje skonfrontowana ze złożoną rzeczywistością, w której jej córka jest pod opieką jej własnej niedojrzałej matki.

Hydrangeas in winter

Helene Rastegar

Francja

Parvine jest irańską uchodźczynią mieszkającą we Francji, gdzie opiekuje się Magdą, starą rzeźbiarką, która stopniowo traci wzrok. Nawiedzana przez traumę i utratę kochanka jej relacja z Magdą pomoże jej znaleźć siłę, by iść naprzód.

Fireworks

Sebastian Schmidl

Austria

Doświadczone przemocą, dwie kochające się siostry, planują zemścić się na nieskazanym sprawcy i są wciągane coraz głębiej w najciemniejsze obszary ich umysłów. Ponieważ nieustannie konfrontują się ze swoimi lękami, muszą dowiedzieć się, czy decyzja o wzięciu prawa w swoje ręce może być odpowiedzią na ich ból.

BACK TO PRESENT 20'

Max Nardari

Włochy

Palmira, bardzo znana aktorka lat 90., po wypadku zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu wraca do roku 2022. Podczas imprezy zorganizowanej przez jej agenta Thomasa z okazji jej powrotu do życia, Palmira uświadamia sobie, że w ciągu 30 lat wiele się zmieniło...

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partner główny:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.