Filmy nominowane 2022

Better Men

Guillaume Doucet / aktor: Mark Tilton

France

W grupie wsparcia Dave, przysadzisty mężczyzna po pięćdziesiątce, z trudem dzieli się swoją historią. Kiedy mówi, uczestnicy zaczynają wstawać jeden po drugim…

My Black Heart

Garush Ghazaryan / aktor: Varujan Manukya

Armenia

Historia 50-letniego Poghosa, mieszkańca Erewania, który mając wiele problemów finansowych, z niecierpliwością czekał na setne urodziny swojego ojca. Ojciec w prezencie miał dostać od rządu samochód Niva, Poghos chciał go sprzedać, aby spłacić długi.

Obecność obowiązkowa

Adam Ziajski / aktor: Artur Grabowski

Polska

Bohaterem jest samotny mężczyzna w średnim wieku, który wprowadza się do klaustrofobicznego mieszkania. Tam spędza tygodnie angażując się w coraz bardziej absurdalne działania pośród postapokaliptycznych wizji końca świata.

We are not alone

Jorge Dolz / aktor: Xavier Pàmies

Hiszpania

Mikel jest osobą żyjącą w ciągłej rutynie. Codziennie wstaje, by wykonać taką samą pracę w biurze, by rozwiązywać krzyżówki podczas przerw. Ma jednak nadzieję, że jest coś poza jego powtarzalną rzeczywistością: sygnał, który pokazuje, że „nie jesteśmy sami”.

Przypadek Jana Pampucha

Mikołaj Piszczan / aktor: Sebastian Stankiewicz

Polska

Komedia absurdu o skromnym sprzedawcy zabawek, który wystawia baner reklamowy swojego przedsiębiorstwa. Nieoczekiwanie baner staje się przedmiotem światopoglądowej wojny, którą bohater musi zażegnać, aby utrzymać swoją firmę.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partner główny:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.