Filmy nominowane 2022

Our late father

Regis Mardo

Francja

Pięcioro dzieci zostaje wezwanych na śmierć ojca, rolnika. Nie znają się. Po powrocie na farmę swojego dzieciństwa na stypę i odczytanie testamentu, będą musieli zmierzyć się z duchami przeszłości i teraźniejszości.

Argent Vivo

Giantommaso Puglisi

Włochy

By poradzić sobie z bólem patrzenia na chorobę swojej żony, 70-letni Alfredo, zbudował urządzenie, które pozwala mu odtwarzać na daszku stare filmy Super 8, aby przeżyć wspomnienia z czasów, gdy on i jego żona byli zdrowi i młodzi.

Good Night, Lily

Peter Vulchev

Bułgaria

Samotna starsza kobieta, ukryta w mroku swojego domu, próbuje poukładać swoje życie. Wędrując po labiryncie pomiędzy rzeczywistością, snem i wyobraźnią, spotyka ducha swojej największej miłości. Czy ich miłość podbije czas i przestrzeń, czy też pochłonie je czarna dziura codziennego życia?

The Woman Under The Tree

Karishma Kohli

USA

Lucia, bezdomna kobieta z South Beach, spędza większość czasu siedząc pod drzewem, obserwując życie rodziny w domu po drugiej stronie ulicy. Kiedy nie znajduje się pod drzewem, walczy o jedzenie i schronienie, dryfując między rzeczywistością a złudzeniem. To, co zaczyna się jako pozornie bezsensowny akt podglądactwa, staje się czymś głębszym, gdy odkrywamy znaczenie, jakie jej rutyna wnosi do jej życia.

Off Side

Sophie Martin

Francja

Camille, samotna matka i pomoc domowa, stara się jak najlepiej wychować syna Théo, który ma poważne problemy językowe. Zobowiązana zastąpić koleżankę, jest zmuszona opiekować się panem Conti, milczącym starcem.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partner główny:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.