Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata
12. edycja / 26 Listopada - 1 Grudnia 2018
jun-slider
Najlepszy scenariusz „Le Soutien-Gorge”

Osoba nominowana / Nominee: Laurent Firode Reżyser / Director: Laurent Firode Francja / France

jun-slider
Najlepsza Reżyseria „The Servants”

Reżyser / Director: Marwan Khneisser Francja, Liban / France, Lebanon

jun-slider
Najlepszy Montaż „How to save your darling”

Osoba nominowana / Nominee: Leopoldo Caggiano Reżyser / Director: Leopoldo Caggiano Włochy / Italy

jun-slider
Najlepsze Zdjęcia „Watu Wote”

Osoba nominowana / Nominee: Felix Striegel Reżyser / Director: Katja Benrath Niemcy / Germany

jun-slider
Najlepsza Scenografia „Inside The Wardrobe”

DANS l’armoire / Inside the wardrobe [‘25] 2016 Osoba nominowana / Nominee: Michel Carmona Reżyser / Director: Sebastien Carfora Francja / France

jun-slider
Najlepsza Aktorka „On Time”

Osoba nominowana / Nominee: Inger Tudor Reżyser / Director: Xavier Burgin Stany Zjednoczone / USA

jun-slider
Najlepszy Aktor „Master of the class”

Osoba nominowana / Nominee: Sébastien Chassagne Reżyserzy / Directors: Hakim Zouhani Francja / France

jun-slider
Najlepsza Fabuła „Bus Story”

Reżyser / Director: Jorge Yudice Hiszpania / Spain

jun-slider
Najlepszy Dokument „Nie sądzić”

Reżyser / Director: Magdalena Lubańska, Pawlina Carlucci Sforza Polska / Poland

jun-slider
Najlepsza Animacja „A terrible Hullabaloo”

Reżyser / Director: Ben O’Connor Irlandia / Ireland

jun-slider
Najlepszy Film Polski „Ja i Mój tata”

Reżyser / Director: Aleksandra Pietrzak Polska / Poland

 

Najlepsza Fabuła

 

"The Transfer"

Michael Grudsky

Israel

"Hearing"

Saeed Rezaeei

Iran

"Blue Peter"

Marko Šantić

Croatia


"Profound Silence"

Ali Jafarabadi

Iran

"To Garbo and Lenin"

Jessica Laurén

Sweden

 

Najlepsza Reżyseria

 

"The Transfer"

Michael Grudsky

Israel

"Hearing"

Saeed Rezaeei

Iran

"Around the Island"

Adam Yang

China

"Saliva"

Gabriel Bagnaschi

United Kingdom

"Magic Alps"

Andrea Brusa

Italy

 

Najlepszy Scenariusz

 

"Because of a Lttle Apple"

Ksenia Roganova

Russian Federation

"Anywhere"

Aleksandar Aleksić

Serbia

"Happy New Year"

Brandon Grötzinger

Netherlands

"Abu Adnan – Adnan’s Father (dir. S . Le Fanu) "

Brandon Grötzinger

Netherlands

"Zona"

Toofan Nahanghodrati

Iran

 

Najlepszy Film Polski

 

"Między Nami"

Maciej Miller

Polska

"Mleko"

Urszula Morga

Polska

"The Cave"

Kamil Krukowski

Polska

"Leader"

Katia Priwieziencew

Polska

"Le Monde"

Gawel Dykas

Polska

 

Najlepsze Zdjęcia

 

"The Camping Trip"

Jürgen Karasek

Austria

"Ahmed & Markus"

Maria Eriksson-Hecht

Sweden

"Inside I'm Racing"

Aidan Whelan

Ireland

"The Sanil"

Mohammad Torivarian

Iran

"Happy Family"

Eden Junjung

Indonesia

 

Najlepszy Montaż

 

"Room"

Mehdi Shadizadeh

Iran

"Ahmed & Markus"

Maria Eriksson-Hecht

Sweden

"Inside I'm Racing"

Aidan Whelan

Ireland

"Living Together"

José Luis Santos Pérez

Spain

"Chinese"

Benjamin Mélot

France

 

Najlepsza Animacja

 

"Irma"

Alejo Schettini

Uruguay

"CROC&ODILE"

Antoine Marchand

France

"Look"

Meinardas Valkevičius

Lithuania

"Concert of the fire"

Mariia Konopatova

Russian Federation

"The Warsaw Robin"

Mackenzie S Bates

United States

 

Najlepszy Dokument

 

"Der letzte seiner art - The last of his kind"

Jánik von Wilmsdorff

Germany

"15.7 KM"

Rian Apriansyah

Indonesia

"Abram returned alone"

Tomasz Wiśniewski

Poland

"Let's Talk"

Rachel Klein

United States

"Centenarian"

Clifford Miu

Canada

 

Najlepsza Aktorka

 

"Cube"

Maksim Kodarov

Kazakhstan

"Dinner With Stranger"

Linhan Zhang

Hong Kong

"Bury the silence"

Alma Baimuratova

United States

"I Think I Have a Crush on You"

Maria Eriksson-Hecht

Sweden

"Lifeline"

Harry Jackson

United Kingdom

 

Najlepszy Aktor

 

"The Peculiar Abilities of Mr. Mahler"

Paul Philipp

Germany

"Säde"

Rebeka Rummel

Estonia

"Presence"

Abtin Salimi Tari

Iran

"The Cave"

Kamil Krukowski

Poland

"Abu Adnan – Adnan’s Father (dir. S . Le Fanu)"

Sylvia Le Fanu

Denmark

 

Najlepsza Scenografia

 

"From San Francisco with love"

Yohann Kouam

France

"The Peculiar Abilities of Mr. Mahler"

Paul Philipp

Germany

"Larceny"

Jeronimo Garcia Castela

Spain

"Kerata / Shoehorn"

Kasım Ördek

Turkey

"The Collection"

Emmanuel Blanchard

France

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizatorzy:

Dotacje:

   

Organizator:
Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa