Filmy nominowane 2023

My Toy

Mazen Haj Kassem / aktor: Hassan El Sayed

Dania

Sarah i Salem kłócą się o zabawkę, ale spotkanie z rodzicami ma jeszcze inny cel.

Of kisses and capes

Elena Weiss / aktor: Leonard Grobien

Niemcy

Isi i Finn planują swój pierwszy raz. Jest to trudne przedsięwzięcie, nie tylko ze względu na ich niepełnosprawność fizyczną, ale także z powodu niepewności i braku komunikacji, co niemal zagraża ich związkowi.

Old Elephant

Jiawei Dai / aktor: Kenton Lloyd Morrgan

Wielka Brytania

W związku z nieoczekiwaną śmiercią żony (Cynthii) Raymond planuje wyruszyć w podróż w poszukiwaniu sensu na resztę swojego życia. W momencie wyjazdu przybycie syna (Gavin) łamie pierwotny plan Raymonda, sprawiając, że nie mogący się ze sobą dogadać ojciec i syn muszą wyruszyć w wspólną podróż.

Letters to the Son

Mats Willems / aktor: Hans Holzbecher

Niemcy

Śmierć syna wytrąciła Friedera z równowagi i wpędziła go w samotną egzystencję. Jego ostatnim przyjacielem jest ryba w Jeziorze Maggiore, a kiedy pewnego dnia znika, Frieder rozpoczyna podróż, podczas której pisze listy do syna, doświadcza cudu i wreszcie odnajduje spokój.

The Closet

Davood Rahmani, Reza Arabshahi / aktor: Kasra Lofti

Iran

W ciemności szkolnej szafy jest ukryte prawdziwe ja małego irańskiego chłopca. Z każdą mijającą chwilą zmaga się z ciężarem oczekiwań ojca i własnym pragnieniem bycia tym, kim naprawdę jest. Ale w końcu wyłania się na światło dzienne, przypominając, że prawdziwej tożsamości nie można wyciszyć ani ukryć.

Zgłoś swój film do kolejnej edycji festiwalu:

Organizator:

Współfinansowanie:

Współorganizator:

Organizator

Fundacja Cinema Art
ul. Puławska 61 / 02-595 Warszawa

Please publish modules in offcanvas position.