Filmy Nominowane Grand OFF 2014

19 listopad 2014


I.             NAJLEPSZA FABULA 

- USA  ‘The Mourning Hour’  Susan Cohen

- Colombia  ‘Esa Música’ Dario Vejarano

- UK  ‘The Mass of Men’  Gabriel Gauchet

- France  ‘Chaque jour est une petite vie’ Albane Fioretti

- Poland  ‘128. Szczur’ Jakub Pączek

 

II.           NAJLEPSZA REŻYSERIA

- France  ‘D’où que vienne la douleur’ Khalil Cherti

- Belgium  ‘La faveur des moineaux’  Serge Mirzabekiantz

- New Zealand  ‘A Curious Comfort’  Alex Johnson

- USA  ‘The Lull Breaker’  Mako Kamitsuna

- Poland  ‘Częstotliwość drgań  Arek Biedrzycki

 

III.         NAJLEPSZY SCENARIUSZ

- Israel  ‘Eloeim yakar’   Erez Tadmor and Guy Nattiv

- Iran  ‘Kami Ansootar’  Nikan Nezami

- India, Italy  ‘Allah is Great’  Andrea Iannetta

- Croatia,Germany  ‘The Chicken’  Una Gunjak

- Netherlands   ‘Vloeibaar Staal’  Lenina Ungari

- France  ‘Le Petit Cyrano’  Thibault Mombellet

 

IV.          NAJLEPSZE ZDJĘCIA

- Poland  ‘Przedtem, potem’  Jan Holoubek

- France  ‘Garçonne’   Benjamin Chartier

- Mexico  ‘ La parka’  Carlos Correa

- Brazil  ‘Carne’  Roberto Iuri

- France  ‘Scars of Cambodia’  Emilie Arfeuil

- Iran  ‘The Angel of Thousands Stones’  Rahmat Abdeyani

 

V.          NAJLEPSZY MONTAŻ

- France  ‘Entre lui et moi’   Maud Dubois-Babinot

- Spain  ‘Safari’  Kurro González

- France  ‘Le Boche’  Arthur Muller

- USA  ‘The Mourning Hour’  Steven Ansell

- Russia  ‘Ex.Amen’  Yury Sukhodolskiy

 

VI.          NAJLEPSZA AKTORKA

- France  ‘Je m’appelle SUZANNE’  Manuela Gourary

- Germany  ‘Wo wir sind’ Katharina Behrens

- Poland  ‘Mazurek’  Kinga Preis

- France  ‘The End’  Charlotte Rampling

- New Zealand  ‘Blind Mice’  Rachel Nicholls

 

VII.       NAJLEPSZY AKTOR

- France  ‘7ème CIEL’   Redouane Behache

- USA, Spain  ‘Inside The Box’  Wison Bethel

- UK  ‘The Mass of Man’  Peter Faulkner

- Italy  ‘Piume’  Matteo Pianezzi

- Spain  ‘Soledad’  Carlos Álvarez-Nóvoa

 

VIII.     NAJLEPSZY DOKUMENT

- Spain  ‘Minerita’  Raul De la Fuente

- Germany  ‘Licht und Schatten’  Daniel Andreas Sager

- France  ‘American Dreamer’   Thomas Haley

- Chile  ‘Las Mujeres del Pasajero’   Valentina Macpherson

- Denmark, UK  ‘Ingenmandsland’   Michael Graversen

- Ukraine  ‘Pozitiv’  Polina Kelm

 

IX.          NAJLEPSZA ANIMACJA

- Poland  ‘Bajka o Jasiu i Małgosi’  Daniel Zagórski

- Estonia  ‘Papa’   Jelena Girlin and Mari- Liis Bassovskaja

- UK  ‘The Bigger Picture’  Daisy Jacobs

- France  ‘Encore des changements’   Benoit Guillaume, Barbara Malleville

- Argentina  ‘Yo te quiero!’  Nicolás Conte

- Switzerland  ‘Hasta Santiago’  Mauro Carraro

 

X.           NAJLEPSZE COSTUMY I  SCENOGRAFIA

- France  ‘Portraits de maîtresses’   Pierre-Jean Larroque

- New Zealand  ‘Crash Course’  Simon Heat

- Ukraine,  Russia   ‘Дело № 407’  Anna Buryachkova

- UK  ‘Coconut Shy’  Alexi Kotkowska

- Norway  ‘My Light in Darkness’  Miriam Lien

 

Opisy nominowanych filmów wraz z podziałem na kategorie znajdziesz TUTAJ